Kā izveidot pirmo Google Ads reklāmas kampaņu savai mājaslapai vai e-veikalam?

Google Ads reklāma

Google Ads ir viens no labākajiem un ātrākajiem veidiem, kā panākt, lai klienti pamana tavu uzņēmumu. Ar Google Ads var panākt, ka mājaslapa parādās visur internetā, tostarp kā pirmais rezultāts Google meklēšanā, kad kāds meklē jūsu pārdoto produktu vai piedāvāto pakalpojumu.

Piemēram, ja pārdod vilnas zeķes, vari izveidot Google Ads kampaņu, kas tavu mājaslapu rādīs virs dabiskajiem meklēšanas rezultātiem brīdī, kad meklēšanā tiks ierakstīts “kur nopirkt vilnas zeķes”. Vari izvēlēties konkrētus atslēgvārdus, kas izsauks tava uzņēmuma reklāmu, un maksāt tikai tad, ja kāds tiešām uz tās noklikšķina!

Google Ads ir ideāls risinājums uzņēmumam, ja vēlies:

  • Palielināt pārdošanas apjomu
  • Tikt pamanīts
  • Palielināt savas mājaslapas apmeklētāju skaitu
  • Kontrolēt savus reklāmas izdevumus
  • Iegūt ātrus rezultātus

Šajā ceļvedī mēs iepazīstināsim tevi ar Google Ads pakalpojumu, paskaidrosim, kā tas darbojas, un soli pa solim palīdzēsim izveidot pirmo kampaņu, kas ļaus pilnībā izmantot savas mājaslapas vai e-veikala potenciālu.

Kas ir Google Ads?

Google Ads ir reklāmas platforma, kas ļauj izveidot un parādīt reklāmas Google meklētājprogrammas rezultātos vai citur internetā. Visticamāk Tu jau kādu Google Ads reklāmu esi redzējis un iespējams arī uz tās uzspiedis.

Piemēram:

Kas ir Google Ads?

Google meklēšana ir tikai daļa no šīs platformas. Atkarībā no kampaņas mērķa un uzstādījumiem tu vari parādīt reklāma potenciālajiem klientiem arī Google Maps, YouTube, Gmail un Google partneru mājaslapās – var pat izvēlēties, kurās tieši.

Šīs reklāmas darbojas saskaņā ar “maksā-par-klikšķi” (pay-per-click jeb PPC) cenu modeli, tātad tu maksā tikai tad, ja kāds uz tās noklikšķina.

Darbs ar Google Ads ir kā dejošana – to ir viegli iemācīties, bet kļūt par īstu meistaru prasa laiku. Šī platforma piedāvā daudz elementu, kurus varat pielāgot un uzlabot, un ir cilvēki, kas strādā gadiem ilgi, lai kļūtu par PPC ekspertiem (ja tas vispār ir sasniedzams).

Tajā paša laikā jebkurš var izveidot savu pirmo un vienkāršo kampaņu, lai sāktu virzīt apmeklētājus uz savu mājaslapu un palielināt savus ieņēmumus. Uzņēmumam nav jābūt lielam, lai gūtu labumu no digitālajām reklāmām! 

Tātad - kā izveidot savu pirmo Google Ads kampaņu?

Pirmās kampaņas izveide

Sīki aplūkosim visus soļus no reģistrācijas līdz kampaņas palaišanai. Sekosim Google vienkāršajam reklāmu izveides procesam un visu sīki izskaidrosim, lai arī tu varētu izveidot savu pirmo kampaņu.

1. solis – reģistrējies Google Ads

Pirmkārt, būs nepieciešams Google Ads konts. Klikšķini šeit un reģistrējies! Ja tev jau ir Google konts (piemēram, Gmail), tad droši vien nebūs jāaizpilda nekāda informācija, jo pieteikšanās notiks automātiski.

3. solis – ievadi zīmola nosaukumu

Zīmola ievade

Pēc tam būs jāievada zīmola nosaukums. Nekas sarežģīts – vienkārši ieraksti sava zīmola vai uzņēmuma nosaukumu.

3. solis – izvēlies kampaņas mērķi

Jauna Google Ads kampaņa

Google nekavējoties parādīs sākuma ekrānu kampaņas izveidei. Ja to neredzi, noklikšķini uz galvenajā informācijas panelī esošās pogas “New campaign”.

Vispirms būs jāizvēlas savas kampaņas mērķis – vai vēlies, lai cilvēki apmeklētu tavu interneta veikalu un veic pirkumus? Lai viņi zvanītu tavam uzņēmumam? Lai apmeklētu fizisko veikalu? Izvēlieties to opciju, kas vislabāk atbilst tavām vajadzībām.

Tā kā mūsu mērķis ir palīdzēt tev attīstīt mājaslapu un uzņēmumu, mēs strādāsim ar sadaļu “Palielināt mājaslapas pārdošanas apjomu vai reģistrāciju skaitu”. Vienīgi, lai šis mērķis varētu pilnvērtīgi strādāt Google Ads būs jāievāc pietiekami liels datu apjoms.

4. solis – norādi reklāmas mērķi

Google Ads reklāmas galamērķis

Te jau kļūst interesantāk. Šajā sadaļā jāpievieno links uz to lapu, uz kuru vēlies novirzīt interesentus, kad viņi noklikšķina uz reklāmas.

Lapas izvēle ir atkarīga no tā, ko reklamē. Daudzi iesākumā vienkārši pievieno saiti uz savas mājaslapas sākuma lapu, bet tā ne vienmēr ir labākā stratēģija.

Iedomāsimies, ka esam apģērbu e-komercijas uzņēmuma vadītājs un vēlamies reklamēt savu lielo izpārdošanu – 30 % atlaide VISIEM džinsiem. Šādā situācijā taču nebūtu jēgas potenciālos klientus nosūtīt uz mājaslapas sākumu, vai ne? Viņi jānovirza tieši uz džinsu sadaļu, lai viņi uzreiz atrastu to produktu, kas tika reklamēts un pats svarīgākais meklēts. Nav nozīmes rādīt preci, kuru nemeklēja.

Kā arī svarīgi ir nodrošināt iespēju veikt pirkumu nekavējoties. Ja klientam būs jāpārmeklē visa mājaslapa, lai atrastu reklamēto produktu, tad pastāv liela iespēja, ka viņš to neatradīs, atmetīs ar roku un dosies prom.

Tomēr jāatceras, ka atsevišķos gadījumi saite uz sākumlapu ir laba doma. Piemēram, ja esi elektriķis un vēlies izveidot vispārīgu reklāmu par saviem pakalpojumiem, kas aprakstīti sākumlapā, tad vajadzētu reklāmu sasaistīt tieši ar savas mājaslapas sākuma skatu.

5. solis – ievadi reklāmas tekstu

Google Ads reklāmas teksts

Šī ir iespēja ļaut vaļu savam iekšējam pārdevējam. Kā redzams attēlā, ir jāievada vismaz 3 virsraksti (30 rakstzīmju ierobežojums) un 2 apraksti (90 rakstzīmju ierobežojums).

Blakus esošais pirekšskatījums parāda, kā tava reklāma izskatīsies Google meklēšanā. Daudzo reklāmas tekstu variāciju iemesls ir tas, ka dažās situācijās, piemēram, Gmail vai Google partneru mājaslapās, Google nevarēs parādīt visus tekstus. Tā vietā tiks parādīta tikai, piemēram, 1. virsraksta un 1. apraksta kombinācija.

Tavs mērķis ir padarīt savus tekstus pēc iespējas skaidrākus un vilinošākus. Lūk, 5 reklāmas tekstu rakstīšanas padomi pārdošanas apjoma palielināšanai:

  1. Raksti to, ko piedāvā. Izmanto atbilstošus atslēgvārdus un nemelo par savu piedāvājumu. Ja reklāmā rakstīts “Puķaina kleita – 50 % atlaide”, tad reklāmai ir jāaizved pie šīs kleitas. Ja klients sagaida kleitu, bet nokļūst džinsu sadaļā, tad būsi samaksājis par klikšķi, bet neko visticamāk nepārdosi.
  2. Pēc iespējas vairāk izmanto ciparus. Cilvēki dod priekšroku cipariem. Tie piesaista uzmanību. Turklāt tie satur mazāk rakstzīmju. Tāpēc iekļauj ciparus tekstā, kad tas iespējams. “Lielā izpārdošana” vietā rakstiet “Izpārdošana – 30% atlaide”.
  3. Orientējies uz klientu. Citiem vārdiem sakot, nerunā par sevi. Uzmanības centrā ir jābūt klientam. Neraksti “Mēs piedāvājam vislabākās kleitas”. Tā vietā raksti “Atrodiet sev piemērotāko kleitu” vai “Izskaties lieliski kvalitatīvās kleitās”.
  4. Izmanto īsus, precīzus vārdus. Veidojot reklāmu nav daudz vietas, tāpēc izvēlies savus vārdus rūpīgi. Piemēram, “Katram pirkumam ir bezmaksas piegāde” vietā vari rakstīt “Piegādāsim bez maksas”.
  5. Iekļauji CTA. Apraksta beigās vēlams iekļaut kādu aicinājumu uz darbību (call to action jeb CTA). Aicinājums uz darbību ir tādas frāzes kā “Pērc tūlīt”, “Iepērcies un ietaupi”, “Apskatīt kolekciju”, “Uzzināt vairāk” utt. CTA palīdz formulēt klientu vēlmes, burtiski pasniedzot viņiem uz paplātes to, kas jādara tālāk.

Ja sākumā nekas nenāk prātā, smelies iedvesmu, meklējot līdzīgus produktus Google un apskatot citu uzņēmumu reklāmas.

6. solis – atlasi atslēgas vārdu tēmas

Google Ads atslēgas vārdu tēmas

Šajā solī jāatlasa tās atslēgvārdu tēmas, kuras vēlies, lai izsauc tavas reklāmas.

Padomā, kā tavs klients meklēs un kādus vārdus ievadīs Google meklēšanā, lai atrastu tavu produktu vai pakalpojumu?

Piemēram, ja esi vietējā maiznīca, Tu varētu vēlēties, lai reklāma parādās pie meklējumiem “maiznīca man blakus”.

Kāda ir atšķirība starp atslēgvārdiem un atslēgvārdu tēmām?

Google skaidrojums: Viena atslēgvārda tēma apzīmē vairākus līdzīgus vārdus un frāzes. Piemēram, ar atslēgvārda tēmu “maiznīca” reklāma parādīsies pie meklējumiem “maizes ceptuve man blakus”, “vietējā maiznīca” un “konditoreja”.

Citiem vārdiem sakot, atslēgvārdu tēmu mērķis ir atvieglot dzīvi – nav manuāli jāpievieno visi iespējamie atslēgvārdi. BET…

Kad kampaņa izveidota, pirms palaišanas ieteicams pārskatīt visus atslēgas vārdus, kuri izsauks tavas reklāmas. Vari pievienot papildu atslēgvārdus, ja tādu trūkst, vai, gluži pretēji, noņemt esošos, ja tie nav atbilstoši.

7. solis – izvēlies reklāmas teritoriju

Google Ads reklāmas teritorija

Šis ir vienkāršs, bet ļoti svarīgs solis. Piemēram, ja Tavs bizness darbojas Londonā, tad noteikti nav nozīmes rādīt reklāmu Parīzē vai varbūt pat citā Lielbritānijas pilsētā. Izvēloties teritoriju/-as, esi pēc iespējas precīzāks, lai izvairītos no reklāmas budžeta tērēšanas uz vietām un cilvēkiem, kas nebūs reāli klienti.

Līdzīgi, ja Tev ir e-komercijas veikals, ļoģiski būtu rādīt reklāmu tikai teritorijās, uz kurām vismaz iespējama piegāde vai spēj nodrošināt pakalpojumu.

Atceries – tā kā maksāsi par katru klikšķi, nepietiek tikai palielināt mājaslapas apmeklētāju skaitu, ir jāpalielina pārdošanas apjoms, tāpēc pareizas teritorijas iestatīšana var būt noteicoša.

8. solis – norādi budžetu

Google Ads kampaņas budžets

Noklikšķinot uz opcijas “Custom”, vari arī uzstādīt summu, kuru vēlies vai vari atļauties dienā ieguldīt. Pārliecinies, ka esi izvēlējies opciju “Select end date”, un norādi, cik ilgi vēlies rādīt savu jauno reklāmas kampaņu. Ja kampaņa izrādīsies patiešām laba, tad varēsi to vēlāk pagarināt un uzlikt arī, lai darbojas bez pārtraukuma.

Ja šī ir tava pirmā kampaņa, iesakām sākt ar mazāku budžetu. Šajā brīdī galvenajam mērķim vajadzētu būt izprast Google Ads darbību un nevajadzētu uzreiz sagaidīt neticamu atdevi (ROI).

9. solis – pārskatīšana

Google Ads kampaņas pārskatīšana

Esam gandrīz galā! Rūpīgi pārskati savu reklāmu un visus iestatījumus. Pārbaudi, vai:

  • esi pievienojis pareizo galamērķa linku;
  • neesi pieļāvis drukas kļūdas;
  • esi iestatījis pareizu teritoriju;
  • budžets atbilst jūsu velmēm/iespējām.

10. solis – pievieno apmaksas līdzekli un sāc kampaņu

Pēdējais solis ir pievienot maksājuma veidu. Vienkārši aizpildi visas sadaļas, un viss gatavs!

Ņem vērā, ka Google iekasēs maksu vai nu

  1. brīdī, kad tiks sasniegts noteikts summas slieksnis,
  2. pēc mēneša, atkarībā no tā, kurš nosacījums pienāks ātrāk.

Spied šeit, lai saprastu, kā darbojas maksājumu sliekšņa sistēma un kā nomainīt apmaksas biežumu.

Apsveicam ar pirmo Google Ads kampaņu!

Reklāma ir gatava, maksājuma veids ir pievienots, atliek vien noklikšķināt uz “Sākt” un ...viss!

Tagad tikai jāsagaida, kamēr Google apstiprinās tavu jauno kampaņu. Tikmēr reklāmas statuss rādīsies kā “Under review”. Tam nevajadzētu aizņemt vairāk kā 1 darba dienu.

Pēc reklāmas apstiprināšanas tā nekavējoties būs aktīva. Kampaņas rezultātiem vari sekot savā ads.google.com informācijas panelī.

Ja vēlies uzzināt kā parūpēties par savas mājaslapas vai e-veikala SEO, spied šeit!